• studio urody marta ziemińska
  • opole, rzemieślnik

Zabiegi złuszczające

Peeling chemiczny - zabieg złuszczający polegający na usunięciu suchej, zrogowaciałej warstwy naskórka przy pomocy odpowiedniego kwasu. Do peelingów chemicznych zaliczamy min. peeling kwasem glikolowym, migdałowym, pirogronowym, trójchlorooctowym, salicylowym. Kwasy te różnią się stężeniem i głębokością złuszczania. Zabieg stosujemy w celu usunięcia zmian potrądzikowych, rozszerzonych porów, drobnych zmarszczek, zmniejszenia łojotoku, blizn i przebarwień. W zależności od problemu kosmetyczka dobiera odpowiedni kwas i stężenie. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i podrażnienie oraz uczucie kłucia. Dwa, trzy dni po zabiegu następuje złuszczanie naskórka, które trwa kilka dni. W zależności od rodzaju użytego kwasu złuszczanie może być mniej lub bardziej widoczne.

Kwas migdałowy 40%

Peeling migdałowy 40% - przeznaczony jest dla osób mających skórę wrażliwą, płytkounaczynioną. Działa rewitalizująco, rozjaśniająco, przeciwłojotokowo i przeciwtrądzikowo oraz redukuje drobne zmarszczki. Również stosuje się go w walce z hiperpigmentacją różnego pochodzenia.

Informacje

Czas trwania:
Kwas migdałowy 40% - ok. 45min.

Przydatne linki:

Kwas pirogronowy 50%

Peeling chemiczny z kwasem pirogronowym to produkt o właściwościach złuszczających zdolny do odwarstwiania i usuwania martwego naskórka oraz powodujący odnawianie zewnętrznych warstw skóry. Dzięki swojej formule kwas pirogronowy nadaje się do każdego rodzaju skóry. Peeling z kwasem pirogronowym może być używany w walce z trądzikiem, tłustą skórą, powierzchniowymi zaburzeniami pigmentacji skóry jak również zmarszczkami.

Właściwości kwasu pirogronowego:

  • sebostatyczne - silnie działanie regulujące sebum i zmniejszające tłustość skóry łojotokowej i trądzikowej,
  • dermoplastyczne - stymulacja syntezy kolagenu na poziomej skóry właściwej,
  • antybakteryjne - znaczące obniżenie miejscowego ph, co działa bakteriostatycznie,
  • złuszczające - następuje ścieńczenie warstwy rogowej,
  • przeciwzaskórnikowe,
  • działa rozjaśniająco i zwiększa świetlistość skóry.

Przebieg zabiegu:
Po uprzednim odtłuszczeniu skóry, specjalnym aplikatorem zakończonym szczoteczką, nakładamy równomiernie kwas. Po kilku minutach neutralizujemy i nakładamy maskę, której zadaniem jest wyciszyć podrażnioną skórę. Czas aplikacji produktu uzależniony jest od fototypu skóry i wskazań do zabiegu.

Informacje

Czas trwania:
Kwas pirogronowy 50% - ok. 45min.

Przydatne linki:

Kwas glikolowy 15% i 25%

Jest szczególnie zalecany w przeciwdziałaniu procesom starzenia się skóry,dlatego że wpływa na redukcję małych zmarszczek powierzchniowych ,poprawiając spoistość zwartość skóry. Zwiększa nawilżenie oraz elastyczność skóry. Sprawdza się również w leczeniu przebarwień skórnych, rozstępów, trądziku oraz blizn potrądzikowych.

W stężeniu 15% ma bardzo silne działanie nawilżające, niewidoczne dla oka działanie złuszczające oraz wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów.

Wyższe stężenie - 25% oprócz działania nawilżającego i oczyszczającego skórę daje efekt powierzchownego peelingu.

Zabieg polega na równomiernym nałożeniu kwasu o odpowiednim stężeniu. Po kilku minutach preparat zmywamy, skórę neutralizujemy i nakładamy maskę o działaniu wyciszającym. Czas aplikacji preparatu na skórze uzależniony jest od jej wrażliwości.

Informacje

Czas trwania:
Kwas glikolowy 25% - ok. 45min.

Przydatne linki:

PHP Błąd [Warning]
PHP Błąd [Warning]