• studio urody marta ziemińska
 • opole, rzemieślnik

E-light Pro (IPL z RF)

Urządzenie E-light Pro IPL z RFUrządzenie E-light Pro służy do trwałego usuwania owłosienia (depilacji) czy przebarwień skóry, zamykania naczynek oraz leczenia trądziku. Zabiegi E-light potoczne zwane są zabiegami laserowymi gdyż działają na podobnej zasadzie. Jedna z dwóch innowacji, która wyróżnia nasze urządzenie na tle standardowych urządzeń IPL to to, że zabiegi nim wykonywane są całkowicie bezbolesne - urządzenie posiada wbudowany układ schładzający głowicę do temperatury -10°C. Ze względu na zastąpienie lasera lampą wyładowczą niemożliwe są poparzenia tak więc urządzenie jest tym samym bezpieczne w użyciu.

Urządzenie łączy w jednej głowicy zalety technologii IPL (wysokoenergetycznych lamp błyskowych) z technologią RF (fal radiowych) oraz intensywnego chłodzenia. Wymienne kryształy filtrują emitowane przez IPL światło i przepuszczają tylko określone zakresy fal świetlnych. Równolegle bipolarne fale radiowe (RF) wstępnie podgrzewają tkanki skóry właściwej wzmacniając efekt działania światła - sięga ono dwukrotnie głębiej (aż do 4mm w głąb skóry) w porównaniu ze standardowymi urządzeniami IPL! W zależności od użytego kryształu następuje likwidacja cebulek włosów, obkurczanie lub zamykanie naczynek albo sterylizacja naskórka.

Informacje

Zastosowanie i zalety zabiegów E-light:
 • trwała depilacja owłosienia (jasnego, ciemnego i siwego),
 • usuwanie przebarwień skóry,
 • likwiduje trądzik pospolity,
 • likwiduje trądzik różowaty i rumień,
 • uszczelnia naczynka krwionośne i naczyniaki wrodzone płaskie,
 • fotoodmładzanie:
  • podniesienie owalu twarzy, podbródka, podniesienie opadającej powieki,
  • wygładzenie głębokich zmarszczek i bruzd,
  • ujędrnienie pośladków, biustu, brzucha,
  • lifting wewnętrznej strony ramion i ud oraz biustu.

Więcej

Depilacja E-light Pro (IPL z RF)

Zabieg depilacji E-light Pro (IPL z RF) polega na naświetlaniu mieszków włosowych ukierunkowaną wiązką promieni świetlnych (IPL) z jednoczesnym łagodnym podgrzaniem naświetlanego fragmentu skóry właściwej przy pomocy fal radiowych (RF). Te z mieszków włosowych, które znajdują się w fazie wzrostu w wyniku naświetlenia i podgrzania koagulują przez co następuje ich obumarcie. Pozostałe mieszki znajdują się w fazie uśpienia, która trwa 3-8 tygodni. Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa, przez co część pozostałych mieszków włosowych staje się podatna na działanie E-light Pro. Aby usunąć większość włosów zabieg depilacji musi być powtarzany 4-8 razy w odstępach co 4-6 tygodni.

Zabieg depilacji E-light Pro od zwykłych zabiegów IPL wyróżnia wspomożenie procesu depilacji przez łagodne bipolarne fale radiowe. Ubocznym efektem działania fal radiowych jest ujędrnianie skóry.

Informacje

Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona - najlepiej 1 dzień przed zabiegiem – golarką lub kremem depilacyjnym, umyta i niczym nie posmarowana. Nie należy wyrywać (depilować) włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem.

Więcej

Fotoodmładzanie E-light Pro

Fotoodmładzanie E-ligth Pro to przełomowe osiągnięcie w kosmetologii i medycynie estetycznej. Jest to zabieg polegający na odmłodzeniu skóry przy pomocy światła i fal radiowych.

Używane jest do tego celu światło (IPL) oraz fale radiowe (RF) o odpowiedniej długości fali, które wspólnie pobudzają komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowywania włókien kolagenowych.

Fotoodmładzanie składa się z serii 4-6 zabiegów, wykonywanych raz w miesiącu. Dzięki nim zmienia się jakość skóry. Każdy kolejny zabieg fotoodmładzania wykonywany jest na innej głębokości, co po zakończeniu całej serii daje pełny efekt. Światło emitowane przez IPL usuwa niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek działania upływu czasu, słońca i/lub chorób skóry. Po wykonaniu serii zabiegów fotoodmładzania skóra staje się młodsza a znaczną poprawę widać już po pierwszym zabiegu.

Usuwanie naczynek IPL z RF

W zabiegu usuwania naczynek E-light Pro energia świetlna IPL wraz z falami radiowymi (RF) jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Gdy krew osiągnie wystarczającą temperaturę, następuje koagulacja i zniszczenie ściany naczynia, które po pewnym czasie jest przyswajane przez organizm.

Informacje

Wskazania do zabiegu:
 • zmiany naczyniowe,
 • teleangiektazje – poszerzone naczynia na skórze twarzy i nóg,
 • naczyniaki wrodzone (naczyniaki płaskie).

Po zabiegu
Po zabiegu może wystąpić silny rumień i obrzęk. Objawy stopniowo ustępują w przeciągu 1-2 tygodni.

Więcej

Leczenie trądziku IPL z RF

Leczenie trądziku pospolitego przy pomocy urządzenia E-light Pro polega na niszczeniu szybko namnażających się bakterii odpowiedzialnych za zmiany zapalne skóry. Światło emitowane przez głowicę IPL i wzmocnione przez fale radiowe (RF) wnika aż 4mm w głąb skóry i powoduje eliminację drobnoustrojów. Działa więc podobnie do antybiotyków stosowanych w przypadku trądziku z tą różnicą, że nie występują w tym przypadku żadne skutki uboczne (niepożądane działanie antybiotyków na wątrobę, żołądek itd.). Jest to więc zabieg całkowicie bezpieczny.

Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia trądziku pospolitego urządzeniem E-light Pro, niż w przypadku tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian – 60-80% - po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy). Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi.

Leczenie trądziku różowatego polega na serii naświetlań obszarów dotkniętych trądzikiem przy pomocy urządzenia E-light Pro. Zabiegi wykonywane są co 3-4 tygodnie, aż do osiągnięcia znaczącej poprawy. Długie przerwy między zabiegami nie zmieniają skuteczności leczenia, lecz jedynie je wydłużają. Seria to ok. 4-5 naświetlań.

Seria zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie zaczerwienienia skóry i wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych z trądzikiem różowatym. Jeśli istnieje taka potrzeba - serię zabiegów należy powtórzyć za np. pół roku.

Informacje

Zalecana jest seria 3-5 zabiegów, co 3-4 tygodnie.

Po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, które mijają po kilku dniach.

Więcej

Usuwanie przebarwień IPL z RF

Przebarwienia skóry powstają najczęściej na skutek intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne. Światło IPL wytwarzane przez wysokoenergetyczne lampy błyskowe przepuszczane jest przez specjalny kryształ przepuszczający tylko odpowienie długości fal świetlnych. Jednocześnie znajdujący się w głowicy urządzenia zespół RF wytwarza łagodne fale radiowe. Obydwa rodzaje fal - świetlne i radiowe są wybiórczo pochłaniane przez melaninę. Podgrzewają one komórki zawierające barwniki powodując ich zniszczenie. W ten właśnie sposób następuje usuwanie przebarwień.

Najlepsze efekty uzyskujemy w leczeniu:
 • piegów,
 • plam soczewicowatych,
 • przebarwień polekowych,
 • przebarwień posłonecznych,
 • ostudy,
 • (rozjaśnianiu) tatuaży...

Informacje

W kilka godzin po zabiegu przebarwienie może nabrać koloru "gorzkiej czekolady". Już następnego dnia rozpocznie się proces łagodnego złuszczania i będzie on trwał około 2 tygodnie.

Zalecana jest seria 3-5 zabiegów powtarzanych co około 3-4 tygodnie.

Po zabiegu
Podczas trwania leczenia nie należy narażać skóry na
 • promienie słoneczne czy też
 • solarium.
Należy stosować kremy rozjaśniające i kremy z wysokim filtrem UV.

Więcej

Modelowanie i lifting biustu

Modelowanie i lifting biustu przy użyciu E-light Pro polega na wywoływaniu wzrostu temperatury w komórkach skóry właściwej przez światło (IPL) i fale radiowe (RF) bez ogrzewania zewnętrznych warstw skóry. Zabieg powoduje cykl przemian w komórce, które prowadzą do odbudowy i odmłodzenia warstwy podporowej skóry. Staje się ona także bardziej elastyczna. Równolegle następuje również odmłodzenie naskórka.

Więcej


PHP Błąd [Warning]
PHP Błąd [Warning]