• studio urody marta ziemińska
  • opole, rzemieślnik

Leczenie trądziku IPL z RF

Leczenie trądziku pospolitego przy pomocy urządzenia E-light Pro polega na niszczeniu szybko namnażających się bakterii odpowiedzialnych za zmiany zapalne skóry. Światło emitowane przez głowicę IPL i wzmocnione przez fale radiowe (RF) wnika aż 4mm w głąb skóry i powoduje eliminację drobnoustrojów. Działa więc podobnie do antybiotyków stosowanych w przypadku trądziku z tą różnicą, że nie występują w tym przypadku żadne skutki uboczne (niepożądane działanie antybiotyków na wątrobę, żołądek itd.). Jest to więc zabieg całkowicie bezpieczny.

Badania przeprowadzone w wielu ośrodkach na świecie wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia trądziku pospolitego urządzeniem E-light Pro, niż w przypadku tradycyjnych metod (wyraźna poprawa zmian – 60-80% - po serii naświetlań przeprowadzonych w ciągu 3-4 miesięcy). Bardzo spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi.

Leczenie trądziku różowatego polega na serii naświetlań obszarów dotkniętych trądzikiem przy pomocy urządzenia E-light Pro. Zabiegi wykonywane są co 3-4 tygodnie, aż do osiągnięcia znaczącej poprawy. Długie przerwy między zabiegami nie zmieniają skuteczności leczenia, lecz jedynie je wydłużają. Seria to ok. 4-5 naświetlań.

Seria zabiegów powoduje znaczne zmniejszenie zaczerwienienia skóry i wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych z trądzikiem różowatym. Jeśli istnieje taka potrzeba - serię zabiegów należy powtórzyć za np. pół roku.

Informacje

Zalecana jest seria 3-5 zabiegów, co 3-4 tygodnie.

Po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, które mijają po kilku dniach.

Więcej

< Poprzedni Następny >

PHP Błąd [Warning]
PHP Błąd [Warning]